O Bielawie z Izabelą Szygudzińską: Muzeum, Rynek i Łysa Góra

14 min.

Rozmawiamy z Izabelą Szygudzińską, kandydatką na burmistrza Bielawy z ramienia KO. W poprzednim odcinku omówiliśmy jej życie prywatne i zawodowe, a dziś zagłębiamy się w konkretne projekty i propozycje dla mieszkańców tego miasta.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

Rozmawiamy z Izabelą Szygudzińską, kandydatką na burmistrza Bielawy z ramienia KO. W poprzednim odcinku omówiliśmy jej życie prywatne i zawodowe, a dziś zagłębiamy się w konkretne projekty i propozycje dla mieszkańców tego miasta. Jednym z kluczowych punktów programu pani Izabeli jest budowa Muzeum Włókiennictwa, które ma nie tylko przywrócić pamięć o bogatej przeszłości Bielawy, ale również stanowić impuls rozwojowy dla lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców Bielawy związanych było z przemysłem włókienniczym, a historia Bieltexu i Bielbawy pozostaje ważną częścią dziedzictwa miasta. Oprócz tego rozmawiamy o kwestii podwyżek dla administracji samorządowej, które mają zabezpieczyć odpowiednią jakość usług dla mieszkańców. Temat nieprzyjemnych zapachów, zwłaszcza w dolnej części Bielawy, również jest poruszony. Izabela Szygudzińska dzieli się swoim doświadczeniem z pracy w Wydziale Ochrony Środowiska i planami na poprawę jakości życia mieszkańców w tej kwestii. Nasza rozmówczyni opowiada także o swoim marzeniu, aby Bielawa miała swój prawdziwy Rynek, oraz o planach związanych z Łysą Górą. Przedstawia wizję miasta, jaka ma być za jej rządów. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Sfinansowane przez KWW Koalicja Obywatelska

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >