Patrząc w Przyszłość: Eye-Tracker w neurorehabilitacji

40 min.

W tym odcinku podcastu gościmy profesora Grzegorza Żurka, wybitnego specjalistę z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, oraz Romana Olejniczaka, szefa Kliniki Neurorehabilitacji we Wrocławiu.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

W tym odcinku podcastu gościmy profesora Grzegorza Żurka, wybitnego specjalistę z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, oraz Romana Olejniczaka, szefa Kliniki Neurorehabilitacji we Wrocławiu. Nasza rozmowa skupi się na fascynującym temacie eye-trackingu i wykorzystaniu tej technologii w projekcie, który Panowie właśnie prowadzą.

Eye-tracker to zaawansowane urządzenie, które pozwala śledzić ruchy gałek ocznych. Dzięki niemu możemy lepiej zrozumieć, jak ludzki wzrok reaguje na różne bodźce w kontekście rehabilitacji i diagnostyki. Wspólnie z naszymi gośćmi dowiemy się, jakie możliwości daje eye-tracker w pracy z pacjentami po uszkodzeniach mózgu, jakie korzyści przynosi w diagnozowaniu zaburzeń świadomości, a także jakie innowacyjne metody wykorzystuje się w neurorehabilitacji. Zapraszam do wysłuchania tej interesującej rozmowy, którą prowadzi Tomasz Kuriata.

Link do strony FUNDACJI Daj coś od siebie

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >