Rozmowa z Olkiem Młyńskim o… porwaniu samolotu z Wrocławia do Warszawy

46 min.

Rozmowa z Olkiem Młyńskim, który realizuje film dokumentalnym o porwaniu przez 36 mieszkańców Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy i Wrocławia samolotu lecącego z Wrocławia do Warszawy. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 1982 roku. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

Rozmowa z Olkiem Młyńskim, który realizuje film dokumentalny o porwaniu przez 36 mieszkańców Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy i Wrocławia samolotu lecącego z Wrocławia do Warszawy. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 1982 roku. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Olek Młyński – (r. 1997) reżyser offowych filmów dokumentalnych i fabularnych, dziennikarz filmowy. Zaczął pisać recenzje filmów w wieku 13 lat. Dziś pisze dla polsko i anglojęzycznych publikacji takich jak Czasopismo „Ekrany” czy www.asianmoviepulse.com. Pracował w różnych redakcjach studenckich w Anglii i Polsce, prowadził również audycje o kulturze i technologii w akademickim Radiu Luz na Politechnice Wrocławskiej. O kinie pisze także naukowo, np. dla „Studiów Filmoznawczych”. Równolegle do pracy dziennikarskiej zajmuje się tworzeniem filmów.

 

„Jak uprowadzić samolot”, czyli historia uprowadzenia samolotu lecącego z Wrocławia do Warszawy 30 kwietnia 1982 roku, będzie jego debiutem pełnometrażowymwww.olekmlynski.com

 

Nazwy zakładów pracy, o których wspominamy w rozmowie:
– Miejskie Przedsiębiorstwo Budowlane na ul. Zielonej w Dzierżoniowie
– Wojewódzki Zespół Spółek Wodnych, Dzierżoniów
– Kombinat Hodowli Zwierząt Zagrodowych, Dzierżoniów
– Kawiarnia „Amazonka” Świdnica

 

Kontakt:
Olek Młyński
olekmlynski@gmail.com
+48 668 668 961

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >