Transport, niebezpieczne odpady i przyszłość Dolnego Śląska w rozmowie z Patrykiem Wildem

Tym razem poruszymy tematy ważne dla mieszkańców Dolnego Śląska, z ukierunkowaniem na infrastrukturę, gospodarkę odpadami oraz innowacje w transporcie. Naszym gościem jest Patryk Wild, znany działacz społeczny, obecnie startujący z listy OK Samorząd do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

Tym razem poruszymy tematy ważne dla mieszkańców Dolnego Śląska, z ukierunkowaniem na infrastrukturę, gospodarkę odpadami oraz innowacje w transporcie. Naszym gościem jest Patryk Wild, znany działacz społeczny, obecnie startujący z listy OK Samorząd do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nasz gość z urodzenia Warszawiak, który od lat związany jest ze Srebrną Górą, miejscem, które stało się jego domem. Od 2006 roku aktywnie działa w życiu społecznym, zwłaszcza w kontekście rozwoju infrastruktury kolejowej. Jego zaangażowanie przyczyniło się m.in. do realizacji obwodnicy Dzierżoniowa i nowych linii kolejowych, spełniając obietnice złożone swoim wyborcom. Jednym z głównych tematów naszej rozmowy jest tzw. sudecki Y, czyli planowane drogi ekspresowe S8 i S5, które mają poprawić infrastrukturę komunikacyjną regionu, szczególnie dla mieszkańców południowej części Dolnego Śląska. Patryk Wild opowiada nam również o problemie składowisk odpadów na Dolnym Śląsku, któremu chce poświęcić swoją kolejną kadencję. Rozmawiamy o zmowie odpadowej, która dotyka najwyższych sfer politycznych i powiązaniach polityków z branżą śmieciową. Nasz gość podkreśla, że walka z tym problemem jest niezwykle ważna ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Mimo zmiany władzy, problem nadal pozostaje nierozwiązany, a Wild widzi w tym ogromny problem. Oprócz tego rozmawiamy o potrzebie ochrony przedsiębiorców i miejsc pracy, zwłaszcza na południu Dolnego Śląska, gdzie sytuacja gospodarcza wymaga szczególnej uwagi. Nie brakuje również miejsca na dyskusję o przyszłości technologii transportu, w tym możliwości transportu autonomicznego, który może odmienić sposób podróżowania między miastami regionu.To tylko wstęp do ważnej rozmowy z Patrykiem Wildem, który podzieli się z nami swoimi wizjami i planami na przyszłość Dolnego Śląska. Zapraszamy do wysłuchania całego odcinka. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Sfinansowane przez Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >