Razem dla Polaków na Ukrainie – Rozmowa z Andrzejem Hercuniem

27 min.

To kolejny odcinek naszego podcastu. Rozmawiamy z wyjątkową osobą, społecznikiem, harcerzem i współwłaścicielem Kraszowickiej Zagrody w Świdnicy, Andrzejem Hercuniem.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

To kolejny odcinek naszego podcastu. Rozmawiamy z wyjątkową osobą, społecznikiem, harcerzem i współwłaścicielem Kraszowickiej Zagrody w Świdnicy, Andrzejem Hercuniem.

Tematem rozmowy jest akcja pomocy dla Polaków na Ukrainie, którą Andrzej wspólnie z innymi zaangażowanymi ludźmi organizuje. Na Facebooku powstała grupa o wymownej nazwie „Mam Szczerą Wolę”. To nie tylko hasło, ale również manifest solidarności i gotowości do pomocy. Grupa skupia ludzi, którym nie jest obojętny los rodaków mieszkających na Podolu i Wschodniej Galicji, zwłaszcza w trudnych warunkach wynikających z obecnej sytuacji wojennej. W ramach akcji na platformie zrzutka.pl zbierane są fundusze, które mają służyć wsparciu dla osób starszych, schorowanych i często samotnych, zamieszkujących wymierające polskie wsie na Ukrainie. Celem jest zapewnienie im godnych warunków życia, szczególnie w obliczu zagrożenia głodem i zimnem. Podczas rozmowy dowiemy się, jak narodziła się inicjatywa „Mam Szczerą Wolę”, jakie wyzwania napotykają organizatorzy oraz jakie konkretne formy pomocy są planowane. Andrzej Hercuń opowie nam o tym, co skłoniło go do zaangażowania się w pomoc dla Polaków na Ukrainie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem, który udowadnia, że nawet mała grupa ludzi może zdziałać dużo dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia w trudnych chwilach.

Pamiętajcie, żeby odwiedzić grupę „Mam Szczerą Wolę” na Facebooku oraz wesprzeć akcję na zrzutka.pl!

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >