Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski o budżecie, pandemii i inwestycjach

15 min.

Zapraszamy Was do kolejnego odcinka naszego podcastu, w którym rozmawiamy z Grzegorzem Kosowskim, starostą dzierżoniowskim.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

Zapraszamy Was do kolejnego odcinka naszego podcastu, w którym rozmawiamy z Grzegorzem Kosowskim, starostą dzierżoniowskim. Zagłębimy się w tematy związane z sytuacją budżetową powiatu dzierżoniowskiego, środkami z Unii Europejskiej na inwestycje oraz wpływem pandemii na życie mieszkańców w mijającej kadencji. Przyjrzymy się również, w jaki sposób aktualny układ polityczny w Polsce oddziałuje na działalność samorządów. W trakcie rozmowy poruszymy kluczowe inwestycje powiatowe, takie jak remont ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej, drogi Jaźwina – Kiełczyn oraz drogi Niemcza – granica powiatu. Dodatkowo, omówimy budowę ścieżki rowerowej z Wojsławic do Piskorzowa oraz nieodłączny wątek wyciągu na Wielką Sowę. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >