Z pasji do działania. Droga Jarosława Florczaka w samorządzie

23 min.

W kolejnym podcaście zagłębiamy się w świat samorządowej działalności i przemian społecznych. Naszym gościem jest Jarosław Florczak, kandydat do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego z listy Obywatelskiego Bloku Samorządowego z Bielawy, pozycja nr 2.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

W kolejnym podcaście zagłębiamy się w świat samorządowej działalności i przemian społecznych. Naszym gościem jest Jarosław Florczak, kandydat do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego z listy Obywatelskiego Bloku Samorządowego z Bielawy, pozycja nr 2. Zanim wszedł do wyścigu o miejsce w radzie powiatowej, nasz gość przez cztery kadencje pracował w Radzie Miejskiej Bielawy. Jako wieloletni pracownik MOKiSu w Bielawie, animator, pedagog i nauczyciel, ma za sobą bogate doświadczenie w pracy dla lokalnej społeczności. W tym odcinku usłyszycie, dlaczego Jarosław Florczak postanowił przenieść swoją aktywność z rady miejskiej do rady powiatu oraz na czym konkretnie chce się skupić jako radny powiatowy. Poruszymy również tematykę jego pracy w radzie miejskiej Bielawy, współpracy ponad podziałami i co ma z tym współnego skecz Neonówki. Nie zabraknie także dyskusji na temat spalarni RDF, eliminacji pieców na paliwa kopalne oraz kwestii infrastruktury drogowej, komunikacji, kultury i edukacji.Przygotujcie się na inspirującą rozmowę z osobą, która nie tylko widzi potrzeby swojej społeczności, ale także podejmuje konkretne działania, by wprowadzić pozytywne zmiany. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Sfinansowano przez KW OBS

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >