„Mam szczerą wolę” do pomagania: Opowieść o Świdniczanach na Ukrainie

17 min.

Tym razem skupimy się na niezwykłej historii dwóch wspaniałych ludzi ze Świdnicy, którzy postanowili nie pozostać obojętni w obliczu tragedii na Ukrainie.

Posłuchaj wywiadu:

Udostepnij podcast

Tym razem skupimy się na niezwykłej historii dwóch wspaniałych ludzi ze Świdnicy, którzy postanowili nie pozostać obojętni w obliczu tragedii na Ukrainie. Świąteczny duch solidarności skłonił Andrzeja Hercunia i Marka Miecznikiewicza do podjęcia niezwykłej decyzji – wyruszenia na tereny przyfrontowe, aby wesprzeć żołnierzy walczących z najeźdźcami. Marek Miecznikiewicz, który już po raz osiemnasty wyrusza na pomoc Ukrainie od wybuchu wojny, jest nie tylko doświadczonym wolontariuszem, lecz także prawdziwym wzorem poświęcenia i determinacji. Razem z Andrzejem Hercuńem zbierają środki opatrunkowe, przeciwbólowe, koce i wiele innych potrzebnych rzeczy, aby wesprzeć tych, którzy codziennie stawiają czoła niebezpieczeństwu na froncie. Przyłączcie się do naszej rozmowy, aby poznać więcej szczegółów ich misji oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można im pomóc. Zbiórka trwa do 25 marca 2024 roku, a wszelkie informacje kontaktowe znajdziecie poniżej.

Dodatkowo, numer konta, na który można wpłacać pieniądze, to 12 1140 2017 0000 4902 0946 3508 Misja Ukraina.

Razem możemy uczynić różnicę. Rozmawia Tomasz Kuriata.

Andrzej Hercuń – telefon 512189880
Marek Miecznikiewicz – telefon 781928487

Tomasz Kuriata

- autor podcastu

Dziennikarz, redaktor naczelny i twórca portalu Doba.pl, pomysłodawca radiodoba.pl. Od 1995 do 2007 pracował w Radiu Sudety. W międzyczasie współpracował z wałbrzyskim Radiem BRW. Współpracował m.in. z Tygodnikiem Dzierżoniowskim. Czytaj więcej >